Mustafa Sevgin

Mustafa Sevgin

Vergi Hukuku Ekibinin Yöneticisi

ePosta Gönder

Mustafa Sevgin

Mustafa Sevgin, Günbay Kural Abbasoğlu Avukatlık Ortaklığı'nda Vergi Hukuku Ekibi’nin Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.


Özel sektörden önce ise 2000,den 2007 yılına kadar sürdürdüğü Maliye Müfettişliği görevi boyunca vergi incelemeleri ve teftişleri yaptı. 2007 yılında Bursa Vergi Dairesi Başkanlığında grup müdürlüğü yaptı. Yüksek lisans eğitimini takiben 2009 yılından 2015 yılına kadar Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevinde bulundu. Bu süre boyunca, vergi alanında birçok kanun, ikincil düzenleme ve özelge çalışmasında aktif görev aldı. E-fatura, e-defter, e-bilet ve e-arşiv projelerini hazırlayan ekibin içinde yer aldı.OECD’de Vergi Suçları ve Mali Suçlar Görev Gücünde 5 yıl boyunca Türkiye’yi temsil etti ve OECD raporlarının Türkiye bölümlerini yazdı. Ayrıca OECD bünyesinde mali suçlar ve finansal araçların vergilendirilmesi konularında seminerler verdi. Çeşitli dergilerde vergi konularına dair yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.


Lisans derecesini 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden, yüksek lisans derecesini 2009 yılında Georgetown Üniversitesinden Public Policy alanında almıştır.


Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde maliye ana bilim dalında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim

  • Yüksek Lisans :
    Georgetown Üniversitesi Public Policy
  • Lisans:
    Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi

Üyelikler